Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

Ukončení roku 2017 a s chutí do dalších závodů v novém roce 2018aa

Mladí střelci z MěDDM Vlašim při SSK Vlašim ukončili rok 2017 o víkendu 16. a 17 12.

V sobotu 16.12. se střílelo třetí a poslední kolo Duklácké mládežnické ligy v Plzni. Zde v kategorii VzPu do 12 let obsadila celkové 9. místo Sára Strnadová a 11.místo obsadil David Hejný.

V kategorii VzPu do 14 let se Matyáš Kahoun probojoval do finále. Po skončení třetího kola bylo vyhlášeno celkové pořadí DML 2017 kde Matyáš Kahoun ve velké konkurenci střelců obsadil třetí místo. Při vyhlašování a předávání pohárů se Matyáš a David setkali s legendou střeleckého sportu Olympijským vítězem p. Janem Kůrkou, který když zjistil že jsou kluci z Vlašimi tak si s oběma vřele popovídal, zavzpomínal na své střelecké úspěchy na Vlašimské střelnici a popřál jim mnoho střeleckých úspěchů do dalších let.

V neděli odjel David a Matyáš střílet třetí kolo Liberecké vzd. Ligy. Zde se oběma dařilo. David vystřílel čtvrté místo s nástřelem 310,9 bodu a Matyášovi se podařilo ve třetím kole zvítězit s nástřelem 316,6 bodu. Tento závod byl pro všechny malé střelce poslední v roce 2017.

Po vánočních svátcích se mladí střelci opět rozjeli na další závody. V sobotu 6.1.2018 se v Plzni zúčastnili závodu O Pohár SSK Plzeň Slovany. Zde odsadila pěkné 15.místo Sára Strnadová s nástřelem 304,5 bodu, David Hejný s nástřelem 309,0 bodu obsadil nepopulární čtvrté místo. Stejné nepopulární čtvrté místo obsadil v kategorii do 14 let i Matyáš Kahoun. Vzhledem k nabité konkurenci střelců z celé ČR je tento výsledek velmi pěkný. V neděli odjeli David s Matyášem střílet poslední kolo Liberecké vzd. ligy do Liberce. Sjeli se zde střelci ze všech koutů ČR. David Hejný v kategorii VzPu do 12 let v celkovém hodnocení celé ligy – složeno ze čtyř závodů obsadil nádherné čtvrté místo. Velký úspěch se povedl Matyáši Kahounovi který v celkovém součtu všech čtyř závodů zvítězil s náskokem 2,2 bodu na druhou střelkyni z domácího klubu. Je to velký úspěch obou střelců a snad se jim trochu vrátila velká dřina kterou věnovali tréninkům i během vánočních svátků.

Další závod kterého se mladí střelci zúčastnili byl v sobotu 13.1. závod v Ročově O Putovní korbel. Zde se velmi dařilo Sáře Strnadové, která v kategorii do 12 let zvítězila s nástřelem 312,8 bodu. V kategorii do 14 let obsadil Matyáš Kahoun pěkné osmé místo s nástřelem 314,1 bodu. Všem střelcům přejeme do dalších závodů v roce 2018 mnoho úspěchů.

1. poděkování patří MěDDM Vlašim, dále SSK Vlašim a také spol Sellier&Bellot za velkou podporu mladých nadějných střelců ve Vlašimi. J.K.