Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Technické služby Vlašim s.r.o

Koloniál Zelingr

Ondřej a Lenka Slavíkovi,Vlašim

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

 Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

 MP kování s.r.o. - Martin Pajk

p.Toula Jiří

p.Menda

Ing.Iveta Vaiglová

Lenka Toulová, Pravonín

Rodinná farma Píšových z Tisku

Miroslava Vavrušková, Napajedla

David a Helena Kůrovi,Pravonín

Karel a Věra Vávrovi,Mirošovice

Jana Veselá, Jeníkov

Petr a Dana Zemanovi, Vlašim

Markéta Brzková,Pravonín

Lenka Šťastná, Vracovice

Lukáš a Vojtěch Filipovi,Pravonín

Ladislav Hejný, Pravonín

Irena Ždychová,Pravonín

Monika Hochmanová,Pravonín

Obecní úřad Pravonín

Vlama, spol. s.r.o.

spol. Fair Credit International, SE

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2017:

 

1. Karnevaly s Domečkem

2. Malí hasiči - Hurá do akce

3.Vánoční kolotoč na Domečku ve Vlašimi

 

Dále:

Z Programu 2017 z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského fondu sportu, volného času a primární prevence nám byla poskytnuta neinvestiční dotace na pořízení pomůcek pro střelecký kroužek .

 Z humanitárního fondu za rok 2017 , tematické zadání "Zdravé stárnutí" - sportovně poznávací zájezd na Slovensko - senioři

 

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail: mddm@mddmvlasim.cz

Dokumenty

Reportáže z konaných akcí

Šachy - Krajské kolo přeboru školních týmů.

Šachy - Krajské kolo přeboru školních týmů.aa

TITULY KRAJSKÝCH PŘEBORNÍKŮ VE VŠECH TŘECH KATEGORIÍCH PATŘÍ PODBLANICKÉMU KRAJI!

V Neratovicích se 7. 12. 2017 uskutečnilo Krajské kolo přeboru školních týmů. V prostorném sále se sjel rekordní počet žákovských družstev, a to 10 družstev středoškoláků, 14 družstev starších žáků a stejný počet družstev mladších žáků. Pořadatelem byl Dům dětí a mládeže Neratovice a šachový oddíl Tělovýchovná jednota Neratovice v čele s Romanem Burdou.

Z Vlašimska a okolí jsme měli zástupce ve všech třech kategoriích. Středoškoláci a mladší žáci startovali z prvních pozic a starší žáci měli startovní číslo dvě. Musím zmínit, že v těchto družstvech (včetně náhradníků) hrálo 14 dětí a mládeže, z toho jich 11 navštěvuje šachové kroužky Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi.

Mladší žáky vedl Ivo Hradecký a reprezentovali Základní školu Vlašim Vorlina. Družstvo bylo složeno takto: Adam Slavík, Vojtěch Vopálka, Barbora Slavíková, Matěj Fiala a Petr Jíša (družstva hrála ve 4 hráčích). Družstvo roli favorita zvládlo, uhrálo 20 bodů z 28 možných a myslím, že se po celou dobu soutěže pohybovali na první příčce a nějaké výrazné přemožitele neměli. Prohráli jen jednou a dvakrát remizovali.

Starší žáky vedl Lukáš Filip a šachisté reprezentovali Základní školu a Mateřskou školu Načeradec. Kapitánkou byla Petra Píšová, dále hráli František Jelínek, Štěpán Filip a Filip Kůra. Z Regionální přeboru z Benešova jsme postoupili až ze třetího místa. Měli jsme respekt k našim regionálním kolegům z Chocerad a Krhanic, největší obavu jsme však měli s hráčů Gymnázia Mladá Boleslav. Potkali jsme se v pátém kole a ač byli favority, podařilo se nám s nimi remizovat a obě naše družstva měla pak stejný bodový zisk a nám začala svítat jiskřička naděje na účast na MČR ve Zlíně. Ovšem v předposledním kole los přisoudil našim ZŠ Sadskou! Petra Píšová sice s Matějem Škrabánkem prohrála, ale ostatní tři hráči bodovali a Mladá Boleslav uhrála jen 2,5 bodu. Do posledního kola jsme postoupili tedy s nepatrným náskokem. V posledním kole pro nás Krhanice, které nás v Benešově "vystřihli!", my jim to však dnes vrátili a uhráli plný počet bodů. I gymnazisté z MB uhráli rovněž 4 body, ale to my už jsme se radovali z 1. místa. Myslím, že to čekal málokdo. Pochvalu si zaslouží všichni, nejlepší výkon zaznamenal Štěpán Filip, který uhrál plný počet bodů, pochvalu zaslouží za dnešní výkon Filip Kůra (6 bodů), ovšem i výkony na prvních dvou deskách byly rovněž pěkné. A co víc, tento kolektiv hraje i srdcem, a to se počítá! Ani jednou toto družstvo neprohrálo a jen jednou remizovalo.

Střední školy reprezentovalo Gymnázium Vlašim, které vedl Jiří Vopálka a družstvo hrálo ve složení: Nela Pýchová, Richard Mládek, Anežka Vlková a Filip Vopálka. První startovní pozice slibovala jistý postup. Družstvo neprohrálo ani jednou a zvítězilo před druhým s tříbodovým ziskem. Pilířem kolektivu byl Ríša Mládek, který uhrál plný počet bodů a pak Anežka Vlková, která ztratila jen půl bodíku. Ale i Filip s Nelou odvedli hezký kus práce.

Hodnocení gymnázia i mladších žáků berte jen jako můj laický pohled, k jejich výkonům se jistě vyjádří vedoucí družstev kvalifikovaněji.

Myslím, že je to veliký úspěch a děti ze všech třech družstev si zaslouží velikou pochvalu za vzornou reprezentaci.

V Neratovicích nám nic nechybělo, občerstvení v budově, v průběhu byly promítány dětské filmy a pohádky, čehož využívaly především malé děti a tím byl zajištěn klid v hracích sále, neboť ti starší šachisté přece jen hráli delší dobu, než til prckové. Losování probíhalo plynule. Pořadatelé měli pro první tři družstva v každé kategorii připraveny poháry a diplomy. Z každé kategorie postupují na MČR do Zlína první dvě družstva. Mladší žáci: ZŠ Vlašim Vorlina a ZŠ a MŠ Sázava. Starší žáci: ZŠ a MŠ Načeradec, Gymnázium Palackého Mladá Boleslav. Střední školy: Gymnázium Vlašim a Gymnázium Beroun.

Zbývá už jen poděkovat vedoucím školních družstev a doprovodům za fandění a vytváření optimálního prostředí.

Výsledky: http://www.chess-results.com/tnr317922.aspx?lan=5

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 8.12.2017
vytvořilo Anawe