Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Technické služby Vlašim s.r.o

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Ondřej a Lenka Slavíkovi,Vlašim

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

 Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Lenka Toulová, Pravonín

Rodinná farma Píšových z Tisku

Miroslava Vavrušková, Napajedla

David a Helena Kůrovi,Pravonín

Karel a Věra Vávrovi,Mirošovice

Jana Veselá, Jeníkov

Petr a Dana Zemanovi, Vlašim

Markéta Brzková,Pravonín

Lenka Šťastná, Vracovice

Lukáš a Vojtěch Filipovi,Pravonín

Ladislav Hejný, Pravonín

Irena Ždychová,Pravonín

Monika Hochmanová,Pravonín

Obecní úřad Pravonín

Vlama, spol. s.r.o.

spol. Fair Credit International, S

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail: mddm@mddmvlasim.cz

Dokumenty

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

Turnaj smíšených dvojic v kuželkách

Turnaj smíšených dvojic v kuželkáchbb 

Pětka. V žákovské knížce sice způsobuje zděšení nejprve žáků, posléze rodičů, ale na začátku letáku zvoucí na turnaj v kuželkách je celkem fajn. V podstatě takové malé výročí. V sobotu  11.1.2014 se sešlo 14 smíšených dvojic, aby si tu pětku pořádně užily.

Účastníci byli převážně z obou vlašimských lig, včetně reprezentantů našeho města a tak se dalo tušit, že se bude hrát opravdu na velké úrovni. V soubojích ve skupinách se stanovilo postupové kritérium do pavouka, ve kterém již každá prohra znamenala konec v turnaji. Hodně vyrovnané zápasy nakonec poslaly do finále Olinu Pazderovou s Láďou Štorcem proti Ivě a Láďovi Hlaváčkovi. Za parádní atmosféry se odehrál zápas, ve kterém druhá jmenovaná dvojice předvedla lepší výkon a po zásluze se stala vítězi 5. ročníku.

Po vyhlášení výsledků  včetně speciální  kategorie miss a playboy turnaje přišly na řadu kytary a večerní zábava.

turnaj 2.tříd v hokeji

turnaj 2.třídbbHokejový turnaj 2.tříd

Tradiční maškarní karneval

Tradiční maškarní karnevalbb 

Již tradičně pořádá v lednu Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi maškarní karneval, který se v letošním roce konal v neděli 19.1. v KD Blaník. I přes krásné počasí, které spíše lákalo k procházkám v přírodě, se karnevalu zúčastnilo velmi mnoho dětí společně se svými rodiči či prarodiči. Děti v různých tradičních či velmi originálních maskách si mohly zatančit, zazpívat si, zarecitovat báseň či zúčastnit se různých soutěží. Za všechny tyto aktivity dostávaly sladkosti a drobné dárky. Věříme, že jsme společně zažili báječné odpoledne a děkujeme touto cestou všem, kteří se s námi na přípravě a realizaci maškarního karnevalu podíleli.

Vánoční volejbalový turnaj

Vánoční volejbalový turnajbb 

Ve středu 18. 12. 2013 proběhl na ZŠ Vorlina vánoční volejbalový turnaj žáků II. stupně, kteří navštěvují zájmový kroužek odbíjené při MěDDM. Domeček nakoupil pro účastníky ceny, o které svedli volejbalisti velký boj. Turnaje se zúčastnilo 26 dětí.

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Vánoční turnaj ve stolním tenisebb 

Na dvaadvaceti zelených a modrých stolech se ve vlašimské hale rozjel již 14. ročník Vánočního stolnotenisového turnaje, který je pořádán hlavně pro děti a příchozí hráče, kteří pinkají hlavně pro radost. Výhry a body nejsou tolik důležité. A proto turnaj Luboš Pěnkava, jinak reprezentační trenér českých juniorů, hlavně zakládal a také si připravil motto, kterého se stále drží a vychází mu: „Prožitek ze hry a dárečky pro každého". Ano, každý z hrajících přítomných, ať je první nebo poslední, si odnese nějaký z mnoha dárků, které jsou během celého odpoledne pod stromečkem. Ti nejlepší ze čtyř kategorií získávají i poháry.

Letos do haly zavítalo 118 hráčů, od profíků (mohli nastoupit jen hráči jen po okresní přebor) po nejmenší. Velkou radost udělala Pěnkavovi účast 32 „Mrňat". „Je vidět, že to malé děti chytilo, chtějí sportovat a nesedí jen doma, což je strašně důležité," měl radost.

Ještě před začátkem bojů ve skupinách byla přichystána jako vždy exhibice, ve které má zakladatel vždy připravený nějaký bonbónek. Letos to byl trojnásobný mistr Evropy juniorů z Ostravy Tomáš Polanský, který na mistrovství přidal k výhře v družstvech, jednotlivcích a ve čtyřhře ještě stříbro ve smíšené čtyřhře. A kdo si myslíte, že byl jeho trenérem? Ano, Luboš Pěnkava. „Při jeho koučování jsem neprohrál ani jeden zápas," pochlubil se Pěnkava a zavzpomínal při sledování plátna, na kterém byla v hale cesta za zlatem promítána: „Bylo to něco neskutečného a o tom sní každý trenér."

S Polanským nastoupila v exhibici i reprezentantka Kateřina Pěnkavová. „Ráda se sem vracím, vidím tu známé, které jsem třeba celý rok neviděla a taťkovi bych pomoc na turnaji nikdy neodmítla," má jasno hráčka extraligového Hodonína. Zbylými dvěma v exhibici byli hráči Kotlářky Praha – mladý talentovaný obranář a reprezentant Stanislav Kučera a zkušený několikanásobný mistr republiky ve čtyřhře Petr Kaucký.

Po tříhodinových kláních, ve kterým se rozhodlo o vítězích kategorií Mrňata, Naděje, Příchozí a Profi se většina hráčů zapojila ještě do tradiční obíhačky, která se běhá okolo celé haly a průběžným vypadáváním hráčů se okruh zužuje. Moderátor, starosta Vlašimi Luděk Jeništa, byl nadšený z výkonu hráčů, hlavně po fyzické stránce. Všichni byli zpocení a nikdo nechtěl vypadnout. „Klobouk dolů před vámi," kvitoval starosta a posledních osm, kteří si to o vítěze nejprve rozdali mezi o sebou v malém setu do pěti a následně ve čtyřech malou obíhačkou, odměnil.

Na závěr se všichni posadili u stromečku, při vyhlášení si vybrali dárky a spokojeně odešli domů, i když už byla pokročilá doba (21.30). „Všechno proběhlo ve vánoční atmosféře, tak jako vždy, v klidu a v pohodě, bez problémů a slz," byl spokojený Luboš Pěnkava.

Mrňata (32 hráčů): 1. Jakub Kaucký, 2. Michaela Janoušková, 3. Jan Košťálek a Štěpán Krunert.

Naděje (16): 1. Kristýna Pěnkavová, 2. Aneta Bošinová, 3. Tereza Pytlíková a Karolína Lajdová.

Příchozí (55): 1. David Limberk, 2. Tomáš Horák, 3. Jan Hájek a Miroslav Hrach.

Profíci (14): 1. Vladimír Táborský ml., 2. Stanislav Netolický, 3. Barbora Polívková a Michal Kašpar.

Vyhlášeny ceny Benešovského deníku o nejúspěšnější sportovce roku 2013 Benešovska.

vyhlášeny ceny Benešovského deníku o nejúspěšnější sportovce roku 2013 Benešovska.bb 

Soutěž má svá daná pravidla. O titulu a držitelích všech umístění, kromě kategorie Sportovní hvězda Benešovského deníku, o níž rozhodují sami čtenáři, rozhodla šestičlenná komise. Její složení? Aktivní nebo už pouze pasivní sportovci. Starosta a místostarosta Benešova Jaroslav Hlavnička a Tomáš Podhola, radní Luboš Balata, kantor a trenér Jindřich Slunečko, sportovní redaktor a šéfredaktor Benešovského deníku Pavel Šimáček a Zdeněk Kellner.

V kategorii - Kolektiv mládež - se na krásném 5.místě umístila z padesáti nominovaných týmů přípravka HBT Vlašim, která v červnu roku 2013 vybojovala v konkurenci dvaceti týmů na Mistrovství České republiky 1.místo.

HBT Vlašim reprezentovali: 
MATĚJ BLICHA, JOSEF BURDA, ZUZANA ČERNÁ, VÁCLAV ČIČATKA, VOJTĚCH ČIČATKA, NIKOLA DÝCKOVÁ, PETR FORMÁNEK, JOSEF HEJNÝ, KRISTINA KALTOUNKOVÁ, MATYÁŠ MILEC, VÍT NOVÁK, JAN PECHAR, MAREK PEŠEK, TOMÁŠ RAJGL, JOSEF VOSÁTKA, PETR ŘÍHA, ADAM SRDÍNKO, DANIEL ŠTORC
trenéři: Václav Čičatka, Petr Říha, kustod: Josef Burda
http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/nejuspesnejsim-sportovcem-roku-2013-je-libor-podmol-vicemistr-sveta-fmx-20140107.html

=

7. ročník badmintonového Vánočního turnaje

7. ročník badmintonového Vánočního turnajebb 

Já to loni říkal. Dokonce jsem to jsem i psal. A ono se to naplnilo. Skoro. Jsem Sibyla. J

Zdobení stromečků

Zdobení stromečkůbb

V překrásném předvánočním čase se na Husově náměstí ve Vlašimi sešly malé děti z mateřských a základních škol z Vlašimi i blízkého okolí.  

Předvánoční turnaj stolní tenis

Předvánoční turnaj stolní tenisbb 

Dne 11.12. 2013 se konal ve sportovní hale předvánoční turnaj přípravky stolního tenisu při MěDDM ve Vlašimi. Turnaj proběhl ve skvělé atmosféře a hráči si odnesli spoustu krásný cen . Moc děkujeme za pomoc a sponzorskému daru Domečku a firmě DAS , která nám také nakoupila spoustu krásných cen . Kategorii nejmladších ovládl v dovednostních soutěží Jakub Strnad , v kategorii kroužku zvítězila Denisa Linhartová a v nejsilnější kategorii kroužku při MěDDM/SKST Vlašim zvítězila Anička Matějovská .Také bychom rádi poděkovali za pomoc s organizací ředitelce Domečku Pavle Homolkové a trenérům Daně Bayerová a Danielu Miffkovi .

=

 

Dokopná

DokopnábbFotbalisté U12 - ukončení podzimní sezóny. Jinak tito hoši hrají zimní pražskou ligu.

Mikulášská KD Blaník

Mikulášská KD BlaníkbbDne 5.12.2013 proběhla jako každý rok Mikulášská nadílka pro naše nejmenší.

ODDÍLOVÝ ČERTOVSKÝ TURNÁJEK V ŠACHU - PRAVONÍN

ODDÍLOVÝ ČERTOVSKÝ TURNÁJEK V ŠACHU - PRAVONÍNbb 
Páteční schůzky 29.11.2013 jsem pojali poněkud netradičně a pro děti, za vydatné pomoci Městského domu dětí a mládeže, byl uspořádán Oddílový čertovský turnájek.
 

    

Zdobení stromečku v Domově důchodců

Zdobení stromečku v Domově důchodcůbbDne 29.11.2013 kroužek roztleskávaček pod vedením Leily Seidlové a Anety Hanusové zdobil stromeček v Domově důchodců.

Mikulášská na ledě

Mikulášská na leděbb

V pondělí 2.12.2013 proběhla mikulášská na ledě pro naše nejmenší ze školičky bruslení. Pro velký zájem byla školička bruslení prodloužena ještě o pondělí 2.12. a 9.12. vždy od 17.30 do 18.30 hod.

Děti, které chtějí dále pokračovat a věnovat se hokeji, mohou návazně pokračovat již pod vedením trenérů hokejového oddílu.

Mají možnost  si zdarma zapůjčit výstroj a první rok platí pouze registrační poplatek na MěDDM, který obsahuje i pojištění.

Tréninky budou probíhat.

Pondělí: 17.30 - 18.30 hod.

Čtvrtek: 16.15 - 17.15 hod.

Sobota nebo neděle: 8.45 - 9.45 hod.

V případě zájmu stačí přijít v uvedených termínech na ZS a kontaktovat trenéry nebo využijte emailu: info@sportvlasim.cz

Zdobení stromečků

Zdobení stromečkůbb 

Dne 27.a28.11.2013  proběhlo jako každý rok ve školách na Vorlině  a na Sídlišti zdobení vánočních perníčků, děti nasály atmosféru vánoc.  Tímto bychom chtěli poděkovat paní Slabé.

Fotbalový turnaj ročník 2006

Fotbalový turnaj ročník 2006bb 

V sobotu 16.11. se přípravka C ročník 2006 zúčastnila halového turnaje S - centrum Cup v Benešově. Kluci turnajem s velmi vyrovnanými zápasy prošli bez jediné porážky. Dvě remízy a tři výhry bohužel znamenaly "pouze" 2. místo. Na zlato jim scházely dva góly. Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Jakub Pešek a nejlepším brankářem celého turnaje se stal Tomáš Benda.

Další tvořivé odpoledne v Domečku

Další tvořivé odpoledne  v Domečkubb 

V  úterý   12. 11. 2013 uspořádal  MěDDM v pořadí již druhé tvořivé odpoledne pro  

veřejnost ,  tentokrát  zaměřené na výrobu květin z organzy.

 Účastnice kurzu  se pod vedením lektorky J. Babkové se naučily vyrábět krásné textilní květiny použitelné jako bižuterní brože či ozdoby do vlasů.

V  těchto  občasných  tvořivých setkáních chceme pokračovat i nadále. Další kurz chystáme na leden a opět se v něm vrátíme k našemu oblíbenému FIMU.

 Všechny zájemce tímto srdečně zveme k nám do Domečku.

Opékání brambor

Opékání bramborbbKaždé listopadové úterý probíhá v MěDDM Vlašim opékání brambor. Všichni jste srdečně zváni.

Svatomartinský průvod

Svatomartinský průvodbb

V neděli 10.11.2013 v odpoledních hodinách proběhl v parku již tradiční Svatomartinský průvod .Letos jsme se opět sešli v hojném počtu, a to i přes začínající dešťové kapičky, které se rozhodly se nutně podívat na Zem. My se nepolekali a tak bylo na co koukat. Dlouhý zástup "malých světýlek" se vydal k Čínskému pavilonu, kde na ně čekal skřítek Podzimníček s kouzelným obrázkem. Poté nás čekala cesta zpátky k zámku. Tady již byl pro děti i dospělé přichystaný program ( seznámení s legendou o sv.Martinovi a venkovní diskotéka.)Také nechybělo občerstvení. Každý si mohl dát na co měl chuť, zahřát se výborným svařákem a nebo ochutnat svatomartinské víno.

Jediné co i letos opět chybělo, byla svatomartinská husa. Tak třeba příště. Samozřejmě mezi nás dorazil i Martin na svém koni a strávil s námi krásný nedělní podvečer. Děti v závěru dostaly za kouzelný obrázek svatomartinské zlaté dukátky, ochutnaly doma vyrobené svatomartinské rohlíčky a vesele si užívaly podzimní diskotéky.

Na závěr děkujeme Domečku Vlašim, panu Sedláčkovi, Adrianovi, všem z kavárny U veselé žirafy, panu Šustovi a jeho oři a všem, kteří nám při akci jakkoliv pomáhali.

Sluníčka

Turnaj ve stolním tenise

Turnaj ve stolním tenisebbVe dnech 1.-3. 11. 2013 se konalo ve Sportovní hale víkendové Turbo"mini"soustředění pod záštitou Domu a dětí a mládeže ve Vlašimi. Přijeli k nám hosté ze Sokola Plzeň , kterým se moc líbí naše práce s mládeží a požádali nás o vzájemnou spolupráci .

Šachový turnaj

Šachový turnajbbDne 1.11.2013 o podzimních prázdninách proběhl šachový turnaj v MěDDM pod vedením p. Hradeckého.

Velký pokerový turnaj

Velký pokerový turnajbb 

Ve středu proběhl již 3. Velký pokerový turnaj pro děti, který tradičně pořádal Domeček ve spolupráci s Poker clubem Vlašim. Turnaje se zúčastnilo 16 hráčů a nechyběl ani minulý vítěz Oyuntsetseg „Muncho“ Munkhmandakh. A jelikož je opravdu výborným hráčem, rozhodl jsem se, že mu situaci malinko ztížím a vypsal jsem na něj tzv. bounty. Hráč, kterému se podaří z turnaje Muncha vyřadit, získá bez ohledu na umístění veliký (1,5 kg) pytel bonbónů.

Po hodině hry vypadli první hráči a kolem oběda vznikl finálový stůl. Krásné pokerové chvilky se střídaly s herní nevyrovnaností mladých účastníků, ale díky skvělé atmosféře se všichni parádně bavili. Muncho finálovému stolu jednoznačně dominoval, snažil se hrát agresivně, využíval pokerových slabin ostatních hráčů a zaslouženě se stal vítězem 3. turnaje. Gratulujeme.

Velké poděkování patří Domečku za skvělé ceny, Káje z Benešova za dealování a ceny, a Radkovi za propůjčení pokerového klubu.

Luboš Zajíček

Beachový turnaj smíšených dvojic

Beachový turnaj smíšených dvojicbb 

Léto chytilo druhý dech a začátkem září vyšvihlo víkend, který by mohl soupeřit s kdejakým červencovým. Na vlašimském Koupáku se sešlo 12 dvojic aby se odehrály 8. ročník beachového turnaje neregistrovaných smíšených dvojic pořádaných spolkem Vavl. V sobotu se odehrály skupiny, které rozhodly o lepším postupovém místě do nedělního pavouka. Večer pak přišly na řadu kytary a přátelské posezení při vlahém letním večeru.

Ze stolního tenisu

Ze stolního tenisubb

Vlašimští hráči ukončili sezónu starty na celkem pěti Mistrovství České republiky , ze kterých přivezli velké množství pohárů a medailí .

na fotce chybí Veronika Bošinová

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe